Vladimir Dugandzic / CROPIX
HAJDUK - S. BELUPO 3:1

Hajduk uvjerljivo slavio protiv Slavena uoči derbija na Maksimiru, Modri ostali vodeći!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 23. rujan 2012. 15:28

S dva gola Franka Andrijaševića pred kraj prvog poluvremena Hajduk je slomio otpor Slaven Belupa te je konačno došao do pobjede. Dvostrukom strijelcu pridružio se Milović za pobjedu Hajduka 3-1, počasni gol za gote zabio je eks hajdukovac Bušić..

Nakon četiri utakmice (2 boda) bez slavlja, Hajduk je tako zasluženo savladao drugoplasiranu momčad Max-tv Prve lige i sad se može u puno boljem, optimističnijem raspoloženju pripremati za subotnji derbi s Dinamom.

Bio je to "blitz-krig" Hajduka u finišu prvog poluvremena kada se činilo da ovih desetak tisuća gledatelja na tribinama Poljudu neće vidjeti golove. I da će se nervirati zbog zaleđa opravdano poništenog gola Andrijaševića iz 33. minute.

Ali ima golova koje je nemoguće poništiti, a takva dva zabio je Andrijašević koji se prometnuo u pravog junaka ove utakmice.

Veznjak "bijelih" - kojeg je Krstičević stavio bliže vratima na poziciju polušpice - oba puta iskoristio je nopreznost gostujuće obrane. Kod prvog gola u peterac je visoku loptu nabacio Vršajević, istrčao je Rodić, ali se lopti prikrao Andrijašević, taman za djelić sekunde da je gurne pored vratara Belupa u mrežu.

Drugi gol Hajduka, samo minutu kasnije, zabio je nakon prodora "ala Kaka". Visoki veznjak "bijelih" stilom igre podsjeća na slavnog Brazilca, a ovo je bio jedan od golova kakvog se ni on ne bi postidio. Dubinsku loptu gurnuo mu je u prostor Vuković, a Andrijašević se sjurio prema vratima Belupa i kad se našao oči u oči sa Rodićem tu je situaciju rutinski riješio.

Franko Andrijašević - sin je Stjepana, proslavljenog Hajdukova asa - i jedan je od onih "bilih tića" koje se na Poljudu osporavali pa čak i otpisivalo. Dugo je čekao svoju šansu, a kalio se neko vrijeme i u redovima drugoligaša Dugopolja.

I tko zna kako bi završio taj mladić - koji je prošao sve reprezentativne selekcije, a sa U-19 selekcijom bio je treći u Europi - da nije na jednoj test utakmici zabio Hajduku igrajući za Dugopolje pa tadašnji trener Krasimir Balakov nije mogao ostati "slijep kod zdravih očiju" te ga je vratio u Hajduk. Da budemo precizni, Andrijašević je vraćen u zadnji tren, pred odlazak na pripreme jer Radošević tada nije želio potpisati ugovor.

Eto kako život i nogomet pišu najnevjerojatnije priče, jer danas su Radošević i Andrijašević udarne igle Hajduka.

Belupo je u prvih 45 minuta pružio žilav otpor Hajduku, ali se njihova koncepcija raspala nakon što su primili dva gola u dvije minute. Nije Hajduk imao velike šanse - ne računamo tu odličan slobodnjak Radoševića sa 35 metara koji je jedva ukrotio Rodić - ali Splićani su imali više od igre.

U nastavku su gosti pokušali zaigrati otvorenije, najbolju šansu imao je Vugrinec koji se našao pred Blaževićem koji je izvrsno reagirao i spasio svoju mrežu. Dobar pokušaj imao je i Bušić, ali gol je prije pao na drugoj strani.

Ovaj put nakon slobodnjaka kojeg je izveo Vuković, loptu je glavom okrznuo Milović i lopta je završila iza leđa Rodića za 3-0. Bivši hajdukovac Tomislav Bušić nije se veselio svom golu u 85. minuti, a zabio je prekrasan pogodak glavom.

Nakon utakmice novinarima su se obratili trener Krstičević i Ferenčina

- Odigrali smo borbeno, nije bilo lako, zadovoljan sam pobjedom jer smo nastavili dobar niz. Znate, sve utakmice u Splitu bile su dobre ove jeseni, sve pred našom publikom da može uživati. A na gostovanjima nismo tako dobri, kazao je Krstičević.

Trener na suprotnoj strani Roy Ferenčina nije pokazao žaljenje što po drugi put uzastopno nije uspio osvojiti vrh ljestvice. Slavenu je trebala pobjeda za ulogu lidera i protiv Rijeke, pa protiv Hajduka, a upisali su dva poraza?

- Nemojmo o nerealnim ambicijama. Zaslužena pobjeda Hajduka, više su željeli, pokazali veću želju i volju i dominirali su. Za nas je završilo negativno u prvom dijelu. Vratili smo se donekle u nastavku, ali je to bilo malo. Malo sam razočaran svojom ekipom, nismo bili unutra – rekao je Ferenčina.

HNL: Rezultati i ljestvica

Rezultati dvoboja 9. kola Prve hrvatske nogometne lige:

Nedjelja:

Hajduk - Slaven Belupo 3-1 (Andrijašević 44, 45, Barić 76ag/Bušić 85)

Subota:

Osijek - Cibalia 1-0 (Ibriks 77)

Zadar - Inter 1-5 (Mršić 50 / Budimir 11-11m, 24, 85, Oršić 59, Jurić 67)

Rijeka - Dinamo 3-0 (Cesarec 16, Weitzer 54, Kreilach 82-11m)

Igrano u petak:

Zagreb - Split 2-1 (Djengoue 84, Abdurahimi 87 / Vojnović 27)

Lokomotiva - Istra 1961 1-0 (Kramarić 69-11m)

12. Zagreb 9 1 1 7 4-19 4

HAJDUK - SLAVEN BELUPO 3:1 (Andrijašević 44, 45, Milović 75/Bušić 85)

HAJDUK: Blažević, Maloča, Milović, Vršajević, Radošević, Milić, Jozinović (Stojanović 39), Andrijašević, Bencun (Oremuš 69), Caktaš, Vuković (Jonjić 87)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Bubnjić, Bušić, Barić, Gregurina, Delić, Maras, Batarelo (Grgić 71), Vugrinec (Kuprešak 79), Glavica (Brlek 71)

Kraj

87. minuta - Jonjić je ušao umjesto Vukovića

85. minuta - GOOL Delić je ubacio s desne strane u sredinu, Bušić je dobro reagirao te je glavom pospremio loptu u mrežu

81. minuta - Blažević je ponovno spasio mrežu Hajduka nakon Kokalovićevog pokušaja glavom

79. minuta - Kuprešak je zamijenio Vugrinca koji je napustio teren uz veliki aplauz domaće publike

75. minuta - GOOL Vuković je izveo slobodan udarca, Milović je skrenuo loptu, a ona je od Barića završila u mreži Belupa

74. minuta - Kokalović je dobio žuti

71. minuta - Izašli su Batarelo i Glavica, ušli su Grgić i Brlek

69. minuta - Oremuš je zamijenio Bencuna

67. minuta - Milić je zaprijetio iz daljine, lopta je otišla ravno u ruke Rodića

64. - minuta - Blažević je odlično reagirao. Spasio je vrata nakon što je Vugrinec tukao s par metara

60. minuta - Delićje prošao desnom stranom te je ubacio za Bušića u sredinu koji nije dobro reagirao

57. minuta - Radošević je tukao opasno prema Rodiću, ipak je vratar Belupa uspio spasiti gol

53. minuta - Slobodan udarac s ruba kaznenog prostora izveo je Caktaš te je pogodio živi zid

50. minuta - Vuković opasno je ubacio za Bencuna, Maras je ipak presjekao i izbio loptu ispred njega

48. minuta - Maras je dobio žuti karton

46. minuta - Hajdukje nastavio gdje je stao u prvompoluvremenu. Radošević je pucao iskosa, Rodić je obranio

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45. minuta - GOOL Vukovićje poslao duboku loptu za Andrijaševiča koji je sam izbio ispred Rodića te je poslao loptu pokraj njega

44. minuta - GOOL Vršajević je poslao visoku loptu u kazneni prostor, Andrijaševićse oslobodio čuvara te je poslao loptu pokraj Rodića

41. minuta - Odličan slobodan udarac s 30-ak metara izveo je Radošević, Rodić je spasio vrata Slavena

39. minuta - Stojanović je zamijenio Jozinovića

38. minuta - Gregurina je bio u stopostotnoj situaciji, izišao je sam ispred Blaževića, ali je vratar Hajduka osjetio da će u dribling i oduzeo mu je loptu.

33. minuta - Andrijaševićje postigao pogodak, sudac mu ga je poništio zbog zaleđa. Radošević je pucao poslije kornera, Andriujašević je loptu skrenuo u mrežu, ali je bio u zaleđu. Prosvjedovali su igrači i navijači Hajduka, ali je sudac bio u pravu

30. minuta - Traje dominacija domaće momčadi, ali bez prave prijetnje prema Rodiću

22. minuta - Slobodan udarac je bio za Hajduk. Vuković je pogodio živi zid

20. minuta - Andrijašević je pucao ponovno glavom preko gola

19. minuta - Bijeli i dalje dominiraju, ali nema prilika na utakmici. Gledamo uspavanku za sada

13. minuta - Vuković je oštro ubacio u sredinu, očistili su taj pokušaj igrači Slavena

10.minuta - Jozinović je ubacio za Andrijaševića koji glavom s 11 metara loše puca

9. minuta - Nema prilika na utakmici. Hajduk je opasniji

2. minuta - Maras je tukao, preslabo za Blaževića

1. minuta - Utakmica je počela

16. lipanj 2024 09:19