Hrvatski se doprvak s neriješenim rezultatom vraća na uzvrat na Rujevicu
Piše: Hina, SNObjavljeno: 25. srpanj 2024. 20:52

Corvinul - Rijeka 0:0

CORVINUL: Lefter - Iacob (od 54. Lupu), Lica ?, Manolache, Velisar - Ubbink (od 89. Bradu), Hrezdac ?, Neacsa - Roger, Bus ?, Pirvulescu

RIJEKA: Zlomislić - Bogojević, Galešić, Radeljić (od 59. Majstorović), Čabraja (od 79. Smolčić) - Selahi (od 59. Fruk) - Pašalić (od 87. Butić), Hodža, Petrović, Janković - Obregon (od 59. Ivanović)

Nogometaši Rijeke, aktualni hrvatski doprvaci, odigrali su 0-0 kod rumunjskog drugoligaša Corvinula u prvom susretu drugog pretkola Europske lige.

Rijeka će tako plasman u treće pretkolo pokušati potvrditi na svojoj Rujevici gdje se uzvratni ogled igra za sedam dana. Iako drugoligaš Corvinul se pokazao kao čvrsta momčad, a snagu je već pokazao u prvom pretkolu izbacivši mađarski Paksi. Ujedno je Corvinul aktualni pobjednik rumunjskog Kupa.

U prvom poluvremenu Rijeka je pokazala veću kvalitetu od rumunjskog suparnika, ali to nije uspjela pretočiti u vodstvo. Iako je Corvinul hrabro krenuo u utakmicu, vrlo brzo su se stvari okrenule na stranu hrvatskog doprvaka.

Prvu šansu Rijeka je imala u 13. minuti, ali je Obregon imao lošu završnicu. Bolja je bila prilika u 20. minuti kada je pokušao hrvatski reprezentativac Marco Pašalić, ali i tada je nedostajalo još preciznosti.

Do kraja prvih 45 minuta još je Rijeka dva-tri puta opasno došla pred domaća vrata, ali u svemu je nedostajalo posljednje dodavanje ili precizniji udarac. Svi pokušaji domaćina uglavnom su bili nedorečeni tijekom prvog dijela.

Drugi dio počeo je udarcem Pašalića, ali se potom u dvije obećavajuće situacije, u 58. i 59. minuti, našao domaći igrač Marius Lupu. Rijeka je ipak iz toga izašla neokrznuta. Posebno je bilo ozbiljno u 59. minuti, ali je tada Lupu loše zahvatio loptu glavom.

U drugom poluvremenu Rijeka se uljuljkala u sporom ritmu i činilo se da Sopićevoj momčadi odgovara remi bez golova. Teško je Rijeka stvarala prilike, ali je u 73. minuti bila vrlo blizu vodstva.

Ukrali su Riječani nakon presinga loptu, a Ivanović je sam izbio pred suparničkog golmana. Gađao je Ivanović suprotni kut, ali nije pogodio. Do kraja su oba sastava slabašno zaprijetila još nekoliko puta te je sve okončano ogledom bez golova.

Uzvratna utakmice se igra idućeg četvrtka na Rujevici, a pobjednik ovog ogleda u 3. pretkolu igra protiv boljeg iz dvoboja u kojem se sastaju moldavski Šerif i švedski Elfsborg.

Rijeka nije uspjela slomiti otpor rumunjskog drugoligaša te će se pitanje prolaska odlučivati idući tjedan na Rujevici. Imala je momčad s Kvarnera nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu uspjeli realizirati.

Ostaje nada da im se to neće obiti u glavu idućeg četvrtka i da će osigurati prolaz dalje, ali i bitne bodove za koeficijent, što klupski, što nacionalni...

KRAJ UTAKMICE

90+4. Fruk pucao s ruba šesnaesterca, lopta se odbila od obrane i otišla u udarac iz kuta.

Od ostalih vijesti, dijete je utrčalo u teren...

90. ?

Igrat će se najmanje četiri minute nadokmade.

87. Krenuli su domaći u kontru, pucao je s lijeve strane iskosa Pirvulescu, ali Zlomislić hvata u ruke.

Nema opasnosti po riječka vrata...

87.

Posljednja promjena kod Rijeke.

Izlazi Pašalić, ulazi Butić.

U međuvremenu, Osijek vodi 4:1!

Tekstualni prijenos utakmice pratite OVDJE.

81. Okušao se Fruk iz slobodnjaka, pucao je s 20 metara, ali lopta ide preko grede.

79.

Nova promjena kod Rijeke.

Izašao je Čabraja, a ušao Smolčić.

76. ?

Žuti karton zaradio je Lica nakon prekršaja.

73.

Što je sada promašio Ivanović...

Velika greška domaće obrane, napadač Rijeke izbio je sam pred vratara Leftera, ali poslao loptu pored desne vratnice.

71. ?

Požutio je trener Corvinula Maxim zbog prigovora.

70. Još uvijek čekamo na neko veće uzbuđenje.

S druge strane, Osijek vodi 3:1 protiv Levadije, a hat-trick je u 27. minuti postigao Ramon Mierez!

64. Čabraja je ušao u 16 metara domaćina, ali je poslao lošu povratnu loptu te je otklonjena opasnost.

59.

Tri promjene kod Rijeke.

Selahi, Obregon i Radeljić izašli su iz igre, a zamijenili su ih Ivanović, Fruk i Majstorović.

59. Ubacio je s lijeve strane Velisar na Lupua, ali nije dobro naciljao te lopta ide preko vrata.

55.

Rijeka umalo došla do vodstva!

Janković ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, lopta je zamalo prošla pored desne vratnice, a pritom se u nju zabio Radeljić.

Nakratko je ostao ležati, ali se ustao i sve će biti u redu.

52. Rijeka je dobro otvorila drugi dio, konstantno ide prema naprijed, ali nedostaje završnica.

49. Pašalić pašalićevski.

Ušao je u sredinu s desnog krila i opalio lijevom nogom, ali lopta je ipak otišla pored vrata.

46. ?

Počelo je drugo poluvrijeme.

Ne možemo reći da se apsolutno ništa nije dogodilo, ali gledali smo poprilično mršavo prvo poluvrijeme kojeg je najlakše opisati sintagmom "šahovska partija", i jedni i drugi imali su nekoliko dobrih izleta prema naprijed, ali bez adekvatne završnice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. Dobar pokušaj domaćih iz daljine, Neacsa je pucao s lijevog krila, ali pored vrata.

? Igra se minuta nadoknade vremena.

41. Ubacio je Hodža na peterac, meta mu je bio Janković, ali domaći su otklonili opasnost.

35. Iz okreta pokušava Bus s 18 metara, ali to je lopta koja ne predstavlja opasnost za Zlomislića.

33. Još uvijek čekamo neku pravu priliku na utakmici.

27. Još jedan dobar izlet domaćina prema naprijed.

Ponovno po desnoj strani hita Roger, ali lopta ne dolazi do Busa.

25. Dobra prilika za Corvinul!

Ubacio je s desne strane Roger, ali Pirvulescu nije uspio zahvatiti loptu.

22. Sada igrači Rijeke traže igranje rukom Iacoba nakon ubačaja s lijevog krila, ali lopta je braniča domaćina pogodila u glavu tako da nema govora o kaznenom udarcu.

20. Pašalić se sjurio s desnog krila u sredinu, pucao je s otprilike 25 metara, ali lopta je završila tik proed desne vratnice.

16. ?

Bus je dobio žuti karton nakon duela s Galešićem.

Sopić je nakon toga poludio na suca, unio mu se u lice, ali su se strasti brzo smirile.

13. Obregon je pokušao zaprijetiti udarcem s lijeve strane, no nije bio precizan, lopta je otišla van terena.

9. Igrači Corvinula traže igranje rukom, no ništa od toga.

Da je i bilo igranja rukom, sve se zbilo van 16 metara Rijeke.

7. Rijeka nešto više ima loptu u nogama, ali još nije došlo do ozbiljnije prilike.

2. Prva prilika za Rumunje, pucao je Bus s 15-ak metara, ali preko vrata.

1. ?

Počela je utakmica u Hunedoari.

18.54 Na klupi Rijeke nalaze se Posavec, Kitin, Djouahra, Fruk, Ivanović, Banda, Ilinković, Butić, Smolčić, Rukavina, Majstorović i Dujmović.

18.37 Glavni sudac današnje utakmice bit će Maltežanin Philip Farrugia.

"Opipavanje" terena u Sibiuu.

18.08 Zanimljivost je da Rijeci u ovom dvomeču prijeti - drugoligaš!

Razlog zašto Cornivul nije u najvišem rangu rumunjskog nogometa pogledajte OVDJE.

17.49 Evo nam sastava Rijeke. Željko Sopić suprotstavit će se Rumunjima sa sljedećim sastavom:

Zlomislić - Bogojević, Galešić, Radeljić, Čabraja - Selahi - Pašalić, Hodža, Petrović, Janković - Obregon.

Kao što je i najavljeno, Marco Pašalić je u prvih 11, dok s klupe priliku čekaju Smolčić i Ivanović.

17.00 Uoči početka utakmice, iz Rijeke je stigla informacija da će Marco Pašalić biti u sastavu na otvaranju europske sezone, čime je poslana jasna poruka Dinamu: dok ne stigne zadovoljavajuća službena ponuda, Vatreni je usidren na Rujevici.

Više pročitajte OVDJE.

Najavu piše: Mladen Bariša

Statistički, za 30 posto hrvatskih prvoligaša sezona počinje već ovog četvrtka: Rijeka započinje izlučni ciklus za Europsku ligu, dočim Hajduk i Osijek startaju u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Živimo u uvjerenju da su svi hrvatski klubovi u ovoj fazi natjecanja (drugo pretkolo) favoriti.

Naizgled, sreća je prigodom ždrijeba poljubila Rijeku. Drugoplasirana momčad HNL-a za prvog je europskog suparnika dobila - drugoligaša!? No jedna uzrečica kazuje: stvari nikada nisu onakve kakvima se čine.

- Uopće se ne zavaravamo spoznajom da nam je protivnik rumunjski drugoligaš. Corvinul 1921 Hunedoara nije u elitnom razredu rumunjskog nogometa isključivo zbog tamošnjih suludih pravila. Iako su osvojili rumunjski kup i izborili plasman u prvu ligu, nogometaši Corvinula ne mogu se u njoj natjecati jer prema regulama nacionalnog saveza u elitnom razredu mogu igrati isključivo klubovi u privatnom vlasništvu!? Dakle, činjenica jest da igramo protiv drugoligaša, ali nemamo iluzija da nas čeka jednostavan zadatak - zaključuje trener Rijeke Željko Sopić.

Corvinul 1921 Hunedoara je za europske nastupe prijavio igrački roster u kojemu su svega trojica igrača bez rumunjske putovnice: izvjesni Brazilac Roger, neki Nizozemac Ubbink, te 18-godišnji Nigerijac nadimka Goodnews. Bilo bi ishitreno zaključiti da se radi o zvijezdama momčadi budući da se spomenuti trojac u momčadi Corvinula pojavio tek ovoga ljeta. No na Transfermarktu je vrijednost brazilskog playmakera i nizozemskog krilnog napadača, identična - 500.000 eura. Prema spomenutom izvoru, oni su i najvrjedniji igrači Corvinula. No cijeli igrački roster Corvinula košta 5,51 milijuna eura. Za usporedbu, u Rijeci, samo je Toni Fruk (kao najskuplji eksponat Rujevice) procijenjen na pet milijuna eura.

- Nemamo si što lagati. Rijeka se smatra favoritom i naš je cilj pobjeda. Bez obzira na činjenicu što se igra na gostujućem terenu. No sigurno nećemo podcijeniti rumunjsku momčad jer smo ih analizirali i utvrdili da nisu bezazlen protivnik.
Delikatna pitanja

Imaju dobrog središnjeg napadača, koji podsjeća na Brunu Petkovića. Nije sidraš. Voli se spustiti i sudjelovati u igri. Također, ima Corvinul izrazito brza oba krila te lijevog beka koji ostavlja vrlo dobar dojam. Ne smijemo nijednog trenutka dopustiti Rumunjima tranzicijsku igru jer im je to forte. Moramo se postaviti dominantno, držati posjed i realizirati prilike, kojih će sigurno biti - smatra Sopić uoči ogleda koji se igra u gradu Sibiuu (19 sati).

05. rujan 2024 19:06