Getty
SERIE A

INTER - ATALANTA 3-4! Marko Livaja asistirao i iznudio penal, Kovačić dobar

Na poluvremenu sam pričao sa sucem i bacili smo okladu. On je, naravno, bio siguran da je u pravu, kada je taj crveni karton u pitanju - rekao je Montella
Piše: HinaObjavljeno: 07. travanj 2013. 16:59

U 'ljepotici' 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na San Siru pobijedila Inter 4:3 uz 'hat trick' Germana Denisa. Za goste je sjajnu utakmicu pružio hrvatski napadač Marko Livaja upisavši asistenciju, te izborivši jedanaesterac, dok je Mate Kovačić sudjelovao kod trećeg pogotka Intera.

I nter je poveo golom Tommasa Rocchija u 43. minuti, a u 56. minuti su gosti izjednačili golom Giacoma Bonaventure nakon ubačaja Marka Livaje koji je ušao u igru dvije minute ranije. No, svega minutu kasnije Alvarez je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i ponovo doveo Inter u vodstvo. U 61. minuti isti je igrač nakon Kovačićevog dodavanja povećao na 3:1 i činilo se osigurao domaćinu bodove. Međutim, gosti iz Bergama uzvratili su sa tri gola, a sva tri je postigao Argentinac German Denis. Prvo je u 65. minuti smanjio iz jedanaesterca kojeg je izborio Livaja, potom je izjednačio u 70. minuti, a sjajnu predstavu okrunio je i trećim golom u 76. minuti. Inter je do konca utakmice lovio bod, no nije uspio premda je posljednje tri minute imao igrača više nakon što je isključen Cristian Raimondi. U posljednjim trenucima susreta Ranocchia je promašio prazan gol promašivši priliku utakmice za 4:4.

szólj hozzá: Inter Milan vs Atalanta 3:4 GOALS HIGHLIGHTS

Nogometaši Fiorentine i Milana remizirali su 2-2 u prvom nedjeljnom ogledu . Za preostala dva boda vjerojatno više mogu žaliti gosti iz Milana.

Naime, Milan je imao dobitnu situaciju manje od pola sata prije kraja. Vodio je 2-0 i imao igrača više, ali su mu tri boda ipak pobjegla iz džepa. Domaćin je do kraja izjednačio i to prilično raritetno, uz dva pogođena penala. Prvoga je u 66. minuti realizirao Ljajić, a drugog sedam minuta kasnije Pizarro.

Inače, takve sudačke odluke možda su bile djelomična kompenzacija za ono što se dogodilo u 40. minuti kada je domaći igrač Tomović dobio crveni karton zbog udaranja laktom El Shaarawyja. Iako udarac laktom nije bio dvojben, činilo se da je uslijedio sasvim slučajno, pa je crveni karton bila prestroga kazna.

- Neću pričati o sucima, ali ću reći ovo. Na poluvremenu sam pričao s Tagliaventom i bacili smo okladu. On je, naravno, bio siguran da je u pravu, kada je taj crveni karton u pitanju. Ja sam, pak, siguran da sam ja u pravu. Ne znam kako ćemo dokazati tko je stvarno u pravu, ali uvjeren sam u svoj dobitak. Igrali smo u ručak - rekao je domaći trener Vincenzo Montella.

Tamošnji su novinari pitali Montellu je li previše riskirao kada je u momčad uvrstio Stevana Jovetića koji je opet obnovio ozljedu zadnje lože.

- Je, njegov nastup je bio rizik, od svakog od nas. Nažalost, obnovio je ozljedu, ali se nadam da neće biti dugo izvan travnjaka.

Domaćoj je momčadi, pak, cijelu utakmicu najviše prijetio njen donedavni član, Riccardo Montolivo. Talijanski reprezentativac je postigao prvi pogodak na ogledu u 14. minuti, kojeg nije želio slaviti, a potom je asistirao Flaminiju u 62. za 2-0. No, završilo je podjelom bodova.

Unatoč tome, Milan drži relativno sigurno treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone, a usput prijeti i drugoplasiranom Napoliju. Ovim remijem Fiorentina je, pak, dodatno izgubila nadu da može biti treća. Usput rečeno, Fiorentina je opet izgubila i Stevana Jovetića, koji se nanovo ozlijedio.

Nogometaši Palerma su tek u 31. koluostvarili svoju prvu gostujuću pobjedu. Slavili su na gostovanju kod Sampdorije 3-1. Do ove utakmice Palermo je u gostima imao šest remija i devet poraza, a sada su slavili golovima Stevea Von Bergena, Josipa Iličića i Santiaga Garcije. Jedini gol za Sampdoriju, u tom trenutku za izjednačenje na 1-1, postigao je Gianni Muntari.

Udinese 3-1 Chievo Verona ,La SerieA (31) by shoootv

Palermo se i dalje nalazi u zoni ispadanja na 19. mjestu, ali sa jednakim brojem bodova kao 17-plasirana Siena koja se nalazi u "sigurnoj zoni".

Pobjedu identičnim rezultatom kao i Palermo ostvario je Udinese, ali na svom Friuliju protiv Chieva. Dvostruki strijelac za pobjednički sastav bio je njihov kapetan Antonio Di Natale. Došao je tako do brojke od 17 golova ove sezone u Seriji A, kao i 170 ukupno u karijeri u 351 odigranoj utakmici. Preostali gol za Udinese zabio je Mehdi Benatia, dok je jedini gol za Chievo djelo Paula Pappa.

Preostale dvije utakmice između Catanije i Cagliarija, te Siene i Parme završile su bez golova.

Serie A, 31. kolo:

Inter - Atalanta 3-4 (Rocchi 43, Alvarez 57, 61 / Bonaventura 56, Denis 65-11m, 71, 77)

Napoli - Genoa 2-0 (Pandev 18, Džemaili 29)

Catania - Cagliari 0-0

Sampdoria - Palermo 1-3 (Muntari 43 / Von Bergen 35, Iličić 50, Garcia 56)

Siena - Parma 0-0

Udinese - Chievo 3-1 (Di Natale 20, 25, Benatia 85 / Papp 35)

Fiorentina - Milan 2-2 (Ljajić 66-11m, Pizarro 73-11m / Montolivo 14, Flamini 62)