Dominik Kotarski

JORIS VERWIJST/AFP/PROFIMEDIA
U UGLEDNOM DRUŠTVU

UEFA se divi Vatrenima, pogledajte sjajne obrane hrvatskih vratara: ‘Tko je autor najbolje?‘

Livaković i Kotarski uvršteni u rubriku velike obrane večeri
Piše: Rafael SpajićObjavljeno: 12. travanj 2024. 11:55

Dominik Livaković i Dominik Kotarski u četvrtak su bili u akciji u četvrtfinalu Konferencijske lige. Njihove momčadi su upisale minimalne poraze, ali oba Hrvata privukla su pozornost određenim potezima.

Livaković je sudjelovao u skorom preokretu svog Fenerbahça u gostima kod Olympiakosa. Fenerbahçe je već nakon 56 minuta zaostajao s tri gola zaostatka da bi se na kraju vratili na 3:2. Hrvatski reprezentativac je svojom obranom u kasnijoj fazi utakmice zadržao minimalni zaostatak za Grcima, te tako svojoj ekipi povećao šanse za polufinale.

Kotarski je u porazu PAOK-a protiv Cluba Brugge odigrao važnu ulogu unatoč porazu 1:0. Naime, 24-godišnji vratar na utakmici je skupio tri obrane, ali jedna se posebno istaknula. U 78. minuti Kotarski je obranio jedanaesterac Brazilcu Igoru Thiagu.

Osim Kotarskog i Livakovića u rubriku velikih obrana UEFA je uvrstila i Emiliana Martineza te Konstantinosa Tzolakisa, vratara Olympiakosa.

16. travanj 2024 13:31