YURI CORTEZ Afp
KVALIFIKACIJE ZA SP

Nova pobjeda Brazila! Gubili do 71. minute pa zabili tri gola, Argentini bod protiv Paragvaja

Brazilski i argentinski nogometaši i dalje su neporaženi u južnoameričkim kvalifikacijama
Piše: HinaObjavljeno: 08. listopad 2021. 08:20

Brazil je jučer u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. s 3-1 pobijedio u Caracasu Venezuelu i kao neporažena reprezentacija s 27 bodova prvi je na ljestvici.

U Carcasu je povela domaća momčad pogotkom Ramireza u 11. minuti, i Brazil je gubio sve do 71. minute kada izjednačuje Marquinhos. Na 2-1 za Brazil podiže Gabriel Barbosa s bijele točke, a na 3-1 povećava Antony u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Argentina je u gostima odigrala neriješeno bez pogodaka protiv Paragvaja, ostavši također neporažena u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. Argentina je odigrala 23 utakmice bez pogodaka pod trenerom Lionelom Scalonijem i druga je na ljestvici s 19 bodova iza Brazila.

Prve četiri reprezentacije se izravno plasiraju u Katar dok petoplasirana reprezentacija ide u regionalno doigravanje.

Urugvaj i Kolumbija su također odigrali bez pobjednika 0-1 u Montevideu, dok je Ekvador s 3-0 bio bolji kod kuće od Bolivije. Ekvador je utakmicu riješio u prvom poluvremenu golovima Estrade (14) i Valencije (17, 19). Peru je s 2-0 kod kuće nadigrao Čile, a pobjedu su mu osigurali Cueva (35) i Pena (64).

REZULTATI

Paragvaj - Argentina 0-0

Urugvaj - Kolumbija 0-0

Venezuela - Brazil 1-3 (Ramirez 11/Marquinhos 71, Gabriel Barbosa 85 pen, Antony 90+5)

Ekvador - Bolivija 3-0 (Estrada 14, Valencia 17, 19)

Peru - Čile 2-0 (Cueva 35, Pena 64)