Jorge Ballesteros pronađen je s prostrjelnom ranom na glavi

SCREENSHOT
ŠOK U MADRIDU

Svjetski prvak nađen s prostrjelnom ranom na glavi, hitno je prevezen u bolnicu, ali nije mu bilo spasa

Bio je proglašen najboljim u Španjolskoj, a osvojio je brojne trofeje... Policija istražuje slučaj
Piše: SNObjavljeno: 11. siječanj 2023. 17:40

Preminuo je svjetski prvak u streljaštvu Jorge Ballesteros. Nesretnik je skončao u bolnici u koju je doveden s prostrjelnom ranom. Španjolac je pronađen u svojem automobilu u ponedjeljak sa prostrjelnom ranom na glavi.

Odmah je prevezen u bolnicu La Paz u Madridu, no liječnici ga nisu uspjeli spasiti. Još nisu jasne okolnosti ovog slučaja koji sada istražuje policija. Ovog 39-godišnjeg sportaša su smatrali najboljim španjolskim streljačem u povijesti, bez obzira na to što se nikada nije natjecao na Olimpijskim igrama jer njegova disciplina nije uvrštena na to natjecanje.

Osvojio je brojne medalje, a posebno je značajna ona s pištoljem u otvorenoj kategoriji u kojoj je bio prvi iz svoje zemlje kojem je to uspjelo. Osim toga, bio je prvak i na europskim prvenstvima s pištoljem 2013. i 2016. godine, te 12 puta prvak Španjolske.

Osim što je briljirao u svojem sportu, Ballesteros je radio i kao policijski službenik u svojoj zajednici.

24. travanj 2024 02:44