Juniorke u četvrtfinalu Eura
 HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ
BOLJE I OD CRNOGORKI

Hrvatice napravile čudo! Preokrenule minus pet s poluvremena i ušle u četvrtfinale Eura!

Cilj je bio proći skupinu, a naše djevojke ostvarile su riječi izbornice prije utakmice.
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 11. srpanj 2021. 17:56

HRVATSKA - CRNA GORA 23:21

CELJE Zlatorog Arena. Suci: Božinovski i V. Načevski (Makedonija).

HRVATSKA: Blašković, Brkljačić 1 (4+1); Burić, Fureš, Macan, Frančić 1, Zrnić 5 (2), Bilandžić, Cvitanović 3, Brkić 2, Buljan 3 (1), Škarić 5, Vuljak 1, Oršulić, Birtić 2, Pehar.

CRNA GORA: J. Kadović (9), Vujisić (1+1); A. Marsenić 5, Anđušić, Radović, G. Marsenić, Radonjić, N. Kadović 5, Pejović, Gugač, Zečević 1, Džaferović 7 (4), Krivokapić 2, M. Marsenić, Novović 1, Bulatović.

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Crna Gora 6 (4).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Crna Gora 8 minuta.

Hrvatske juniorke otputovale su na EP u Sloveniju sa željom da izbore drugi krug, plasman među osam najboljih reprezentacija Europe i to su i napravile.

Naša izbornica Adrijana Prosenjak nakon prva dva kola je rekla "sigurna sam da možemo igrati protiv Crnogorki i dobiti ih", a to su njezine igračice i potvrdile iako na kraju prvog poluvremena nije dobro izgledalo za nas. Naime, naše su cure dobro otvorile susret, povele 5:3, da bi u drugih 15 minuta "nestale s terena". Crnogorke su iskoristile ponuđeno, serijom 5:1 povele 11:7, a na poluvremenu su imale velikih 5 golova razlike.

No, sve su to naše preokrenule u prvih 15-minuta nastavka, u tom su razdoblju zabile 10 golova, suparnice samo 2 i Hrvatska je povela 19:16. Tri minute prije kraja imale su naše cure i +5, a to drugo poluvrijeme dobile su s uvjerljivih 14:7 i nakon punih 10 godina ženska juniorka reprezentacija prošla je prvi krug natjecanja na EP.

26. travanj 2024 07:39