TONCI PLAZIBAT Cropix
LIGA PRVAKA

Jug u dramatičnoj završnici u Beogradu primio gol i ostao bez pobjede protiv najbolje momčadi skupine

Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice skupine B Lige prvaka je Novi Beograd sa sedam bodova
Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2022. 21:25

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja osvojili su bod na gostovanju kod Novog Beograda odigravši 12-12 (4-5, 3-1, 3-2, 2-4) u utakmici 3. kola skupine B Lige prvaka.

Momčad Juga bila je u rezultatskoj ravnoteži do polovice druge četvrtine. No, od 12. minute i vodstva od 6-5, momčad Vjeke Kobešćaka je 10 minuta ostala bez pogotka, a primila ih je pet, što je Novom Beogradu donijelo četiri gola viška (10-6).

Do kraja treće četvrtine Dubrovčani su smanjili zaostatak na dva pogotka zaostatka, da bi dvije minute prije kraja Maro Joković s igračem više pogodio za 11-11.

U uzbudljivoj završnici Jug je došao do vodstva 12-11 golom Matiasa Biljake iz kontranapada 53 sekunde prije kraja. Nikola Jakšić je na drugoj strani izvana pogodio za 12-12. Dubrovčani su imali zadnji napad na čijem je isteku šutirao Joković, ali je lopta završila u bloku.

Po dva pogotka za Jug AO postigli su Loren Fatović, Maro Joković, Matias Biljaka, Goran Grgurević i Marko Žuvela, a vratar Toni Popadić imao je devet obrana.

Najbolji strijelci Novog Beograda bili su Radomir Drašović i Nikola Jakšić sa po tri gola svaki.

Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice skupine B Lige prvaka je Novi Beograd sa sedam bodova, a po šest imaju Ferencvaros i Brescia, ali talijanska momčad uz utakmicu manje. Jug AO je na četvrtom mjestu sa četiri boda. Prve četiri momčadi na kraju grupne faze plasirat će se na završni turnir.

Za tjedan dana, 21. prosinca, Dubrovčani će u četvrtom kolu gostovati kod Ferencvarosa.