ZELJKO PUHOVSKI Cropix
UVJERLJIVA SLAVLJA

Mladostaši upisali 200. i 201. pobjedu u Ligi prvaka u istom danu i osigurali drugi kvalifikacijski krug

Zagrepčanima još ostaje odigrati jednu utakmicu u Herceg Novom.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 30. rujan 2022. 18:30

ŽAIBAS - MLADOST 7:15 (0:3, 3:3, 1:7, 3:2)

HERCEG NOVI - Otvoreno plivalište. Gledatelja 10. Suci: Calabro (Italija) i Alves (Portugal).

ŽAIBAS: Motuzas, Vitkauskas 1, Voitenko, Gostautas 2, Jakutis, Lobov 1, Jonkus, Bosić 2 (1-1), Žurža, Galinok, Pumputis, Bakulo 1, Kavaleuski.

MLADOST: Jurlina, Mihaljević 1, Dadvani 3, Vrbnjak 3, Gluhaić 1, Obuljen, Adeišvili 1, Rakovac 1, Elez 1, Mijić 2, Herceg, T. Fabris 2, Sunara. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Žaibas 1-1, Mladost-. OSOBNE POGREŠKE: Žaibas 13, Mladost 10. ŽUTI KARTON: trener Bajić (20). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Jonkus (31), Bakulo (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Žaibas 2-9 (22%), Mladost 7-13 (53%).

MLADOST - NOVAKY 16:3 (2:0, 5:1, 5:1, 4:1)

HERCEG NOVI - Otvoreno plivalište. Gledatelja 60. Suci: Balnescu (Rumunjska) i Alves (Portugal).

MLADOST: Jurlina, Mihaljević 1, Dadvani 2, Vrbnjak, Gluhaić 2, Obuljen, Adeišvili 3, Rakovac 3, Elez, Mijić 3 (1-1), Herceg, T. Fabris 2, Sunara. TRENER: Zoran Bajić.

NOVAKY: Simkovič, T. Bačo, Zatovič, D. Bačo 1, Štanga, Berlansky, Zolovčik, Ilias, Kleščinski, Kovačik, Tisaj 2, Mihal, Rajdos.

PETERCI: Mladost 1-1, Novaky -. OSOBNE POGREŠKE: Mladost 8, Novaky 12.TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Zolovčik (25), Tisaj (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 5-11 (45%), Novaky 2-8 (25%).

Nešto što će se možda puno više pamtiti od igara i konačnih rezultata u 2. i 3. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, a koji su jučer, istog dakle dana (samo je u vaterpolu moguće da se odigraju dva kola u 5-6 sati) ostvarili mladostaši.

Zagrebački je klub naime pobjedom nad litavskim prvakom Žaibasom iz Vilniusa ostvario svoju ukupno 200. jubilarnu pobjedu u povijesti Lige prvaka (nekoć Kup prvaka, pa Euroliga). Budući da su kasnije svladani i Slovaci iz sastava Novaky, eto i pobjede broj 201 u ukupno dosad odigranih 298 utakmica u 29 sezona. Nekako nam se navođenje ovih statističkih podataka čini zanimljivijim od utakmica.

Protiv Litavaca su prijepodne mladostaši još bili nedovoljno razbuđeni, pa tako onda valja protumačiti da je u poluvremenu bilo samo 6:3 za Žapce ili da u prve dvije četvrtine nisu realizirali niti jedan od 5 napada s igračem više. Kada je prošlo 10.30 sati, a to je inače baš vrijeme kada mladostaši uskaču na treningu u svoj bazen, e tada smo gledali pravi izdanje. U golovima 7-1 samo u toj četvrtini, a igrače više 5-5.

Poslijepodne su još lakše svladani slovački Novaky. Sjećamo se ovog kluba iz nekih prijašnjih sezona, pa i od prije čak 15-20 godina (stvarno smo predugo u ovom sportu). Nikad nisu bilo vrlo jaki ili iznimno kvalitetni, ali nisu baš ni izgledali ovako bijedno. Svaka čast Mladosti na pobjedi, sve 5, ali Novaky... Kao da su se “jučer” sastali s vodom, a i voda im smeta.

Za kraj nešto dobro. Mladost je s tri pobjede u isto toliko utakmica osigurala mjesto u 2. kvalifikacijskom krugu Lige prvaka (čak tri prvoplasirana idu dalje). Zagrepčanima još ostaje odigrati jednu utakmicu u Herceg Novom.

Danas od 19 sati igra se za prvo mjesto protiv domaćeg Jadrana.

26. travanj 2024 10:08