SP VATERPOLO

Crna Gora u derbiju nakon raspucavanja srušila SAD, Srbija se mučila protiv Japana, Talijani utrpali 33 komada

Grčka je bila uvjerljiva protiv Kine koju je svladala 24-6 (4-1, 6-0, 7-3, 7-2)
Piše: Dean BauerObjavljeno: 05. veljača 2024. 17:07

Najzanimljivija i najuzbudljivija utakmica 1. kola, u biti i jedini susret koji je već imenima suparnika navješćivao uzbuđenje bio je sraz Crnogoraca i Amerikanaca. Utakmica koja je uostalom i odlučena tek petercima. Bio je to susret u kojem su Amerikanci vodili samo jednom (Bowen, 0:1), dok je Crna Gora u čak 6 navrata imala tijekom prve tri četvrtine po dva gola prednosti. Od 3:1 do 9:7. Vođeni nadahnutim izdanjem Alexa Bowena, SAD nisu dopuštale veći zaostatak, da bi već spomenuti Bowen sjajnim golom s desnog vanjskog, svoje idealne pozicije, izjednačio na 11:11 minutu prije kraja.

U raspucavanju peteraca, Crna Gora je bila uspješnija, te došla do 2 značajna boda u najtežoj skupini na SP. Opet, budući da je i Amerikancima pripao bod, stanje u ovoj skupini sada je samo dodatno još malo intrigantnije.

U ostalim utakmicama ni traga sličnoj dramatici. Talijani su na +30 ostavili Kazahstance. Svih 11 talijanskih igrača se upisalo u strijelce, od toga Canella i Findelli čak 7 puta, s tim da je i drugi vratar Nicosia u jednom trenutku zapucao na suparnička vrata. Japan je odolijevao Srbima prve dvije četvrtine, dok je Francuska ipak za klasu bolja od Brazila. Pucački su trening odradili i prvaci Europe, Španjolci protiv Južnoafrikanaca, odnosno Grci sučelice Kinezima.